Előszó – Avagy hogy kezdjük el.


Kedves Felhasználó!

A következő pár sor a WEB lap mögött lévő hatalmas anyagban kíván egy kis eligazítást adni!
Ez az anyag alapvetően az LG PLC, kijelző és frekvenciaváltók témaköréről szól. Az ehhez tartozó műszaki leírások, oktató anyagok, videó felvételek és programozói szoftverek (ingyenes) használatáról.

1. A PLC:

Aki a legelején van, annak azt tanácsolnám, hogy először telepítse a GMWIN 3.63-as PLC szoftvert (Belépés -> Szoftverek Installálása -> GMWIN 3.63  windows 9x / NT/ XP/ 2000-hez ), mivel ennek a legjobb a szimulációs modulja. Ezzel a kis GM7 kompakt PLC-t és nagyobb moduláris GM6, GM4 PLC-t is szimulálhatjuk. Természetesen a szimulációnak vannak határai: analóg jeleket még igen, de HSC vagy impulzus kimenetet már nem illik szimulációban kipróbálni, akkor inkább hívjon fel és kölcsön adok gyakorlásra egy PLC-t.

A következő, lépés az oktatási anyagok közt (Belépés -> !!! OKTATÓ VIDEÓ felvételek a PLC programozásáról !!!(magyar)) menüpont alatti rész elolvasása, mely megmutatja a PLC bemenet/ kimenet (I/O) címzéseit. Aztán tekintsük meg a hozzá tartozó videó felvételeket és próbáljuk mi kipróbálni őket a szoftveren. Aki ezt az egy oldalt elolvasta, az már elég sokat tud. Tovább mehet a gyakorló programokra. (Belépés -> Szoftverek Installálása -> PLC gyakorló programok) illetve elolvashatja a (Belépés ->
GMWIN PLC programozói szoftver használata *.pdf (magyar)
LG PLC programozás tananyag (alapok)(magyar)

illetve a további 2. Oktatási anyagok alatt található anyagokat. Szerintem a legjobb viszont a szimuláció segítségével történő próbálgatás. Találjunk ki problémákat és próbáljuk megoldani őket a szimuláció segítségével.
 

2. A Kijelző egységek:

A Kijelző programozásához szintén nagy segítséget nyújtanak az oktatási anyagok és a hozzájuk tartozó videó felvételek.
Három féle kijelző egységet különböztetünk meg:

- Alfanumerikus kijelző egységek ilyenek a 2 sor × 20 karakter illetve a 4× 20 karakteres kijelző egységek. (Típusok: MI2L20C, MI4L20C, stb.)

- Érintő gombos kijelző egységek, melyek rengeteg funkciójuk mellett oszlop, kördiagrammok és rajzok ábrázolására is képesek. (Típusok: PMU-330BT, -530ST új típus, PMU-300BT régebbi típus)

- XGT típus, melynek nagysága, kinézete és ára a kis alfanumerikus kijelzők közé sorolja, viszont tudása az érintőgombosok közé helyezi. Hiszen a szokásos alfanumerikus tudása mellett szintén oszlop és kördiagrammos ábrázolásokat is tud hasonlóan érintőkijelzős társaihoz. Valamint az LG termékek közül az LG frekvenciaváltóhoz is kapcsolható közvetlenül PLC nélkül.
Minden kijelző egység többféle PLC-hez kapcsolható. (Omron, Siemens, stb.)
 

3. A frekvenciaváltók:

A frekvenciaváltók részletes leírása és ingyenes Driverview programozói szoftvere szintén letölthető. A programozás RS485-ön történik, tehát a PC és az inverter közé szükséges egy RS232-RS485-ös átalakító is.

Amennyiben bármiféle műszaki kérdése lenne keressen meg!

Üdvözlettel:
Takács Zoltán

takacszoltan(kukac)takacszoltan.eu

visszalépés